מאמר על תאורת לד וגופי תאורה

תאורת לד וגופי תאורה מקרמיקה
מחפשים פתרונות תאורה לבית? תשכחו מכל מה שהכרתם. אולי תופתעו לשמוע כי הנורות המסורתיות- בין אם ניאון, הלוגן וניאון- הולכות ויוצאות לאט לאט מן האופנה. תחת זאת, הן מוחלפות בנורות לד, פתרון יעיל וירוק גם יחד. אנחנו נסקור את מאפייני התאורה מסוג זה, וכן גופי תאורה קרמיים שיוכלו להשלים את התמונה.
הסוד הוא בגוף
כאשר אנחנו מדברים על תאורה, ברור שיש מספר מרכיבים שנדרש לתת עליהם את הדעת. ראשית, נתייחס לגופי התאורה עצמם. בשנים האחרונות, כאמור, הולך וגובר השימוש בגופי תאורה מבוססי קרמיקה, רבים מהם תוצרים של לימודי פיסול קרמי. בכל אחד מהמקרים, דומה כי העיצוב בעבודת יד הוא מהמאפיינים הבסיסיים של גופי תאורה אלה.
למה הכוונה? ובכן, ניתן למצוא גופי תאורה קרמיים במגוון צורות. קליאופטרה, אבטיח, סירנה, ונוס- אלו הם רק חלק מהדגמים האותנטיים המוצעים כיום. גופי תאורה אלה מאופיינים במראה טבעי באופן יחסי, המשתלב בכל מקום. מה שחשוב לא פחות, הוא הסינתזה של גופי התאורה עם הנורות עצמן. במקרה הזה, באינספור מקרים ייבחרו אכן נורות לד, שאת המאפיינים שלהן נמנה כעת.
על נורות לד
נורות לד נחשבות לטרנד החם ביותר כיום בעולם התאורה. ברמה הכללית, זוהי נורה שבה מוליך למחצה בשם דיודה. כאשר מעבירים בתוכו מתח חשמלי, ינועו אלקטרונים בתוך הרכיב, דבר שיגרום להופעתו של האור. הייחוד הוא שבניגוד לסוגי נורות אחרות, כאן אין שימוש בחומרי בעירה או גזים, אשר "תורמים" לזיהומה של הסביבה.
יעילות היא מילת מפתח אחרת ביחס לנורות לד. הן צורכות כמות קטנה מאד של חשמל, ומפיקות בדרך זו אור בכמות גבוהה בהרבה מנורות מקבילות. כמו כן, הרי שעם התפתחות הטכנולוגיה למדו גם ליצור גוונים שונים של נורות לד, חורגים בהרבה מאלה המסורתיים יותר. התוצאה היא מוצר שמחזיק מעמד שנים, איכותי, וכזה שניתן להתאים למעשה לכל מקום.
כך מצטרפים למגמה
בשנים עברו, היו נורות לד נחלתן של בני העשירון העליון בלבד, או לכל הפחות של מוסדות ציבוריים ובתי עסק. עם "המצאת" נורת הלד הלבנה- כלומר, כמו שמבוססת על שילוב בין כחול לצהוב- חל שינוי מהותי בתחום. טכניקות הייצור השתפרו, והנורות החלו להיכנס להן בצעדי ענק לשוק הפרטי. לראיה, ניתן לציין את העובדה שבקליפורניה, למשל, נחקק לפני מספר שנים חוק הגורס כי נדרש להחליף את כל הנורות לנורות לד.
גם בישראל פועלים כיום לא מעט גורמים אשר מציעים נורות לד. כפי שכבר רמזנו, דגש רב צריך להינתן על השילוב שבין הנורה עצמה לגוף התאורה שלה- קרמיקה, לא פעם. בהקשר הזה, מגוון האפשרויות פשוט עצום: בהתאם לצורך, ניתן לרכוש גופי תאורה מוכנים, או אפילו להכין כאלה בעבודת יד במסגרת סדנה או קורס בתחום. כך לא רק מקבלים הנאה רבה, אלא גם תוספת משמעותית למראה הבית

"לימודי פיסול קרמי" - http://www.benyaminiceramics.org/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D...

http://www.benyaminiceramics.org

מאמר על תאורת לד וגופי תאורה