לסיכום פסטיבל האור 2013

מפגשים.

כמו בכל שנה, המפגש של היוצר עם הקהל הרחב, קבלת הפידבקים, המחמאות , ההארות הוא מפגש חשוב שמלמד אותי כיוצרת הרבה. אני לומדת הרבה מהמפגש עם ה"שטח".

ויש את המפגשים עם האנשים שלא פגשת שנים. אם זו חברה מהיסודי, או חבר משפחה רחוק, כל אחד והסיפור שלו. תמיד מעניין ומרגש.

ויש גם את המפגש עם היוצרים האחרים, אמנים שעוסקים כל אחד בדרכו באותו התחום, עם "המילייה"... חלקינו כבר מלווים זה את זו כבר מספר שנים בפסטיבל, נותנים כתף וטיפים זה לזה, וחלקנו רק הכרנו השנה.

בהזדמנות הזו אני שמחה להציג את חבריי מה"מילייה"
כדאי להציץ בעבודות של האמנים המוכשרים והעכשוויים בתחום האור:

אורלי ליבנה

קרמיקאית ויוצרת גופי תאורה מפורצלן. את ההשראה לעבודה מקבלת ליבנה מהטבע, מקור היופי בעולמנו, אליו מוסיפה ליבנה את נגיעתה האישית. הפורצלן כחומר עדין ודק לאחר עיבוד, הופך כמעט שקוף ומתקבל גוף תאורה מרגש המאיר באור חם ומזמין.

elistla@walla.com

אילנה ירדן

אילנה ירדן דוגלת בשילוב בין היצירתיות והאמנות לבין הצרכים השימושיים של גוף התאורה והתאמתו לחלל אליו הוא מיועד. גופי התאורה הם תוצאה של מפגש מרתק בין החומר הקרמי האטום לבין האור הבוקע ממנו.

משחקי אור וצלליות קסומות על הקיר והתקרה יוצרים אוירה חמימה ומרהיבה והעיצובים ייחודיים ומקוריים וניתן לבחור ממגוון סוגי החומר, צבעי הגלזורות והזכוכית, וכן להתאים מידות וסוגי נורות לפי צרכי הלקוח.

ההשראה למנורות באה מהטבע והנוף הסובבים את ירדן כמו גם מעולם האדריכלות.

www.menoramika.com

אפרת צברי – צבע בטבע

גופי תאורה העשויים מזכוכית מצופה בחמר פולימרי שבחלקו הגדול שקוף ועל ידי כך נוצרת אווירה קסומה ונעימה.

דורון שוחט

בוגר המכון הטכנולוגי חולון בעיצוב תעשייתי. מייצר תאורת בוטיק בעבודות יד ממגוון חומרים, בדגש על מקצועיות, דיוק, חדשנות ובהתאמה ללקוח. דלייט נותן מענה לכל צורך תאורה בבית – משנדלייר, דרך מנורות קיר ותיקרה עד למנורות עומדות, שולחן וגינה. לקוח מרוצה הוא בראש מעינינו.

www.d-light.biz

סטודיו "ויהי"

סטודיו לעיצוב מוצר. שותפים בו קטרינה ברנד וצורי גוטליב החולקים אהבה לטבע בפשטותו ובקסמיו ויוצרים מוצרים בעיקר מחומרי הגלם שלו ובהשראתו.

גופי התאורה נעשים בעבודת יד ומיועדים לאנשים הרוצים להאיר את החלל או חלק ממנו בתאורה מקורית חמה וטבעית באופייה.

www.vayehi.homepro.co.il

זהר גב

פסל ישראלי, מתגורר בדנמרק, הציג בתערוכות רבות בארץ ובעולם. יוצר פסלי תאורה מברזל בשילוב חומרים ממוחזרים.

www.z-line.dk

www.zohargev.com

טובית הורן

אמנית ומעצבת, מפסלת גופי תאורה אמנותיים מקרמיקה ומשלבת חומרים נוספים בטכניקות ייחודיות שפיתחה. בדרך זו נולדים גופי תאורה בהם האור והחומר משלימים אחד את השני ויוצרים בחומר האטום תחושה של שקיפות. גופי התאורה מתאימים לסגנונות עיצוב שונים ומגוונים ומשרים בחלל אווירה שלווה ומיוחדת

www.tovithorn.com

עמיחי אורון

בוגר בצלאל 2004 בתחום עיצוב תעשייתי, בשנים האחרונות עסק בפיתוח ועיצוב מוצרים לחברות בינלאומיות ועתה פנה לעיצוב עצמאי. משפחת גופי תאורה "הסנה הבוער" מהווה את קו המוצרים הראשון בסדרת המיוצרת בתהליכי ייצור תעשייתי ועם זאת משאירים מקום להתרחשות אורגנית מורכבת ואקראית.

http://www.amichaioron.com/

קוזו לאמפ

קוזו לאמפ הינו מותג תאורה אשר הוקם בשנת 2008 על ידי ענתי ודויד שפע ומתמקד בייצור גופי תאורה בעבודת יד העשויים מצינורות ברזל וחלקי צנרת אל חלד. הגופים מיוצרים לפי תקני בטיחות אירופאים ומשווקים על ידי מפיצים וחנויות ברחבי העולם. אלמנט ייחודי בעיצוב הינו מפסק הברז אשר מדליק ומכבה את האור בדיוק כפי שפותחים וסוגרים את המים בברז.

www.kozo-lamp.com

GStudio

דיאלוג בין זכוכיות לאור ויכולתן של הזכוכיות להעביר אור ולשבור את קרני האור באופן מיוחד, הופכים את הזכוכיות לחומר אולטימטיבי ליצירת גופי תאורה. GStudio משתמשים בטכניקה עתיקת יומין של ניפוח זכוכית ליצירת קונספט עכשווי, ההופך גופי תאורה מאובייקט פונקציונלי ומקישוט של החלל לפסל.

www.gstudioart.com

לסיכום פסטיבל האור 2013